تست سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

تست سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین
تست سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

تست سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

سوئیچ فشار بالا یا سوئیچ هایپرشر (high pressure sw.) قطعه ای است که پمپ را در زمان پر شدن مخزن خاموش می کند و اگر مخزن خالی شد و فشار پشت ممبران کاهش یافت پمپ را روشن می کند.

این قطعه در عملکرد پمپ و دستگاه تصفیه آب تاثیر بسزایی دارد. اگر خراب شود و یا دچار اختلالی شود مشکلاتی از قبیل روشن نشدن دستگاه و یا خاموش نشدن آن بوجود می آورد.

البته این مشکلات ممکن است از خرابی قطعات دیگر مانند پمپ وغیره نیز باشد. برای اطمینان بیشتر باید سوئیچ فشار بالا را بررسی کنید و از خرابی آن مطمئن شوید.

ما در این مطلب به آموزش تست سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین پرداخته ایم.
اگر دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین روشن نمی شود باید برای تست سوئیچ فشار بالا مراحل زیر را انجام دهید.

دو کابل برقی که به سوئیچ فشار بالا متصل از را از دستگاه جدا کنید.
شیلنگ ورودی به سوئیچ را خارج نمایید.

شیر مخزن را ببندید، دستگاه را به برق وصل کنید، شیر برداشت و شیر ورودی به دستگاه را باز کنید. آنگاه دو سر سیم ها را از قسمت لختشان به یکدیگر متصل کنید.

اگر دستگاه روشن شد یعنی سنسور خراب است اما اگر روشن نشد ایراد از قطعه ی دیگری است.
اما مشکل دستگاه شما ممکن است از یکسره کار کردن آن باشد و اصلا خاموش نشود. در این صورت باید مراحل زیر را انجام دهید.

زمانی که دستگاه به برق و شیر آب ورودی باز است، شیر مخزن و شیر میکس را کامل ببندید. شیر برداشت را باز کنید دستگاه شروع به فعالیت می کند، شیلنگ ورودی به سوئیچ را جدا کنید بعد از یک دقیقه آب باریکه ای از شیر برداشت خارج می شود.

این آب باید بسیار کم اما پیوسته باشد. اگر آب به صورت قطره ای خارج می شد مشکل دستگاه شما از تولید کم آب است شاید پمپ خراب باشد.

باید شیلنگی که خارج کرده بودید را دوباره متصل کنید. در این حالت عدد روی گیج فشار را بررسی کنید اگر عددی کمتر از ۵۰ psi را نشان می داد مشکل از پمپ دستگاه است.

اگر عدد بیشتر از ۵۰ psi بود، شیر میکس را تا آخر باز کنید اگر دستگاه خاموش شد مشکل از فیلتر ممبران و اتصال زانویی آن است. اما اگر خاموش نشد به احتمال زیاد سوئیچ فشار بالا خراب است.

تست سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

تست سوئیچ فشار بالای دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *