تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین
تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

فیلتر ممبران اصلی ترین فیلتر در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس آکواکلیین است که وظیفه دارد تا ۹۸ درصد از مواد و آلاینده های آب را حذف نماید.

فیلتر ممبران تمام املاح و آلاینده های مضر از جمله نیترات، نیتریت، آرسنیک، جیوه، سرب و تمام ذرات معلق بزرگتر از ۰٫۰۰۰۱ میکرون را از بین می برد و آبی نسبتا خالص تولید می کند.

فیلتر ممبران مانند سایر فیلترهای دیگر یک مدت زمان استفاده دارد و بعد از آن مدت باید تعویض شود معمولا فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب آکواکلیین هر ۱۵ الی ۱۸ ماه است و بعد از این مدت قابلیت استفاده ندارد.

اگر فیلتر ممبران را به موقع تعویض نکنید منافذ آن کیپ می شود و باعث کم شدن فشار آب تصفیه شده می شود. همچنین باعث افزایش TDS آب و رسوبات در کتری و سماور می شود.

حال اگر با کم شدن فشار آب شیر برداشت و یا رسوب در کتری مواجه شدید باید فیلتر ممبران را تست و در صورت لزوم تعویض نمایید. برای تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین و اطمینان از سلامت آن باید مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا شیر مخزن و شیر میکس دستگاه تصفیه آب را به طور کامل ببندید.
شیر برداشت روی سینک ظرفشویی را باز کنید. در این حالت دستگاه شروع به فعالیت می کند و از شیر برداشت آب با فشار کم خارج می شود.

چند دقیقه اجازه دهید تا آب از شیر خارج شود تا آبی که در سیستم بوده است به طور کامل تخلیه شود و آبی که فقط توسط فیلتر ممبران تولید می شود در اختیار قرار گیرد.

حال این آب را باید توسط TDS متر بررسی کنید. اگر مقدار آن از ۱۰۰ – ۱۲۰ psi کمتر بود که فیلتر ممبران مشکلی ندارد ولی اگر بیشتر بود فیلتر ممبران قادر به تصفیه کامل آب نمی باشد و باید تعویض شود.

اگر TDS متر در اختیار ندارید می توانید با بررسی فشار آب خروجی از شیر برداشت به طور تقریبی فیلتر ممبران را بررسی کنید.

اگر آب خروجی از شیر برداشت باریکه ای با فشار کم بود یعنی فیلتر ممبران سالم است اما اگر بسیار کم در حد قطره ای و یا اگر با فشار زیاد بود به احتمال زیاد فیلتر ممبران معیوب است و نیاز به تعویض دارد. همچنین از مدت زمان استفاده فیلتر نیز می توان تشخیص داد که آیا سالم است یا خراب.

تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

تست فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب خانگی آکواکلیین

شرکت کاسپین ارتباط عرشیا کمپانی ccra پیشگام در ارائه خدمات آب و فاضلاب، طراح و سازنده انواع دستگاه های تصفیه آب اعم از خانگی، نیمه صنعتی، صنعتی وتهیه و توزیع انواع فیلترهای کارتریج در اندازه های متفاوت و قطعات و لوازم یدکی، آماده ارائه خدمات به مشتریان گرامی می باشد.

ccra با تامین قطعات ولوازم یدکی دستگاه تصفیه آب برند و انواع فیلتر دستگاه تصفیه آب به صورت کاملا اصل و اورجینال و با کادری مجرب و کار آزموده در اسرع وقت آماده خدمت رسانی بصورت حضوری درمحل شما مصرف کنندگان محترم , آمادگی خویش را اعلام می دارد.

جهت سفارش و خرید اینترنتی دستگاه تصفیه آب اینجا را کلیک نمایید.

جهت هرگونه سفارش وخرید با شرکت تماس بگیرید.

تلفن تماس۶۵۵۲۲۹۲۳-۶۵۵۲۲۹۶۳-۰۲۱           

همراه۰۹۳۶۴۸۴۸۹۲۰-۰۹۱۲۲۹۷۲۰۹۱ 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *